Katar 2022

Hteli smo i mogli smo bolje: Srbija i Kamerun igrali nerešeno

1
Izvor: Beta/AP / Frank Augstein

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je sa Kamerunom nerešeno 3:3, u utakmici drugog kola Grupe G Svetskog prvenstva u Kataru, odigranoj na stadionu Al Džanub.

Kamerun je poveo u 29. minutu pogotkom Žan-Šarla Kasteleta, ali je Srbija u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu, u 46. i 48. minutu, preokrenula rezultat golovima Strahinje Pavlovića i Sergeja Milinković Savića.

Aleksandar Mitrović je u 53. minutu povisio na 3:1, ali je Kamerun stigao do izjednačenja i boda preko Vensana Abubakara u 63. i Erika Maksima Čupo-Motinga u 66. minutu.

Srbija i Kamerun posle dve odigrane utakmice imaju po jedan bod.

U drugom meču ove grupe se od 17.00 sastaju Brazil i Švajcarska, koji na svom kontu imaju po tri boda.

Fudbaleri Srbije će u poslednjem kolu igrati protiv Švajcarske, dok će Kamerun igrati protiv Brazila. Te utakmice su na programu 2. decembra.

Međutim, došlo je do neobjašnjivog pada u igri naših reprezentativaca i Kamerunci su iz dva brza napada došli do izjednačenja.