Generalna proba

Crvena zvezda pregazila Fjorentinu

1
Izvor: BETAPHOTO / BRANISLAV BOZIC

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Beogradu u prijateljskoj utakmici ekipu Fjorentine sa ubedljivih 5:0.

Crveno-beli su, pred više od 36.000 navijača, sjajno počeli poslednju proveru pred početak nove sezone i pitanje pobednika rešili posle manje od 15 minuta igre.

Sve je započeo Piter Olajinka u devetom minutu kada je iskoristio grešku odbrane italijanskog tima i doveo domaći tim u vođstvo udarcem sa oko 17 metara.

Samo dva minuta kasnije na semaforu je pisalo 2:0, a strelac je bio Žan FIlip Kraso, posle asistencije Mirka Ivanića. Posle asistencije, Ivanić se upisao u strelce u 14. minutu, a asistirao mu je Olajinka.

Olajinka je u 23. minutu povisio na 4:0, da bi četiri minuta kasnije Osman Bukari bio precizan sa penala za konačnih 5:0, a nakon što je upravo njega prethodno oborio golman Fjorentine.

Crveno-beli će novu sezonu u Super ligi Srbije početi u nedelju od 20.00 kada će dočekati ekipu Vojvodine.