Fudbal

Srbija pobedila Azerbejdžana, hvala Vlahoviću

Dušan Vlahović, 12. 10. 2021.
Izvor: EPA / ANDREJ CUKIĆ

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Azerbejdžan 3:1 (1:1) u utakmici A grupe kvalifikacija za Mundijal u Kataru.

Dvostruki strelac za Srbiju bio je Dušan Vlahović, u 30. minutu iz penala i 53, a takođe sa bele tačke pogodio je Dušan Tadić u 83. minutu.

Pogodak za Azerbejdžan, posle velikog kiksa Predraga Rajkovića, postigao Emin Mahmudov u 45+2. minutu.

Istovremeno, Portugal je savladao Luksemburg 5:0.

Srbija vodi na tabeli sa 17 bodova, Portugal uz meč manje ima 16, Luksemburg šest, Irska pet, a Azerbejdžan bod.

Srbija u poslednjem meču kvalifikacija gostuje Portugalu 14. novembra i tada će izvesno pasti odluka ko će direktno u Katar.

Prethodno, Portugal će tri dana ranije gostovati u Irskoj, a Srbija odigrati prijateljski meč sa Katarom.