Aktuelni prvaci Evrope

Italija pobedom protiv Albanije krenula u odbranu titule

italija albanija 15.06.2024.
Izvor: EPA/ANSA / Daniel Dal Zennaro

Aktuelni prvaci Evrope, fudbaleri Italije pobedili su večeras u Dortmundu selekciju Albanije sa 2:1, u utakmici prvog kola Grupe B Evropskog prvenstva.

Albanija je povela golom Nedima Bajramija već u prvom minutu, a preokret i pobedu Italiji doneli su Alesandro Bastoni u 11. i Nikolo Barela u 16. minutu.

Utakmica u Dortmundu nije dobro počela za aktuelne šampione Evrope, pošto je Bajrami doveo Albaniju u vođstvo posle samo 23 sekunde igre.

Bajrami je iskoristio veliku grešku Federika Dimarka. U situaciji koja je izgledala bezopasno po Italijane, Dimarko je nespretno izveo aut i bacio loptu u svoj šesnaesterac ka golmanu Đanluiđiju Donarumi, ali je do nje prvi stigao Bajrami i lako je poslao u mrežu.

Međutim, slavlje Albanije je kratko trajalo pošto je Italija vrlo brzo preokrenula rezultat.

Najpre je Bastoni u 11. minutu glavom sa druge stative savladao golmana Albanije, posle centaršuta Lorenca Pelegrinija, a potom je Barela u 16. minutu šutirao iz prve sa 17 metara i doneo prednost Italiji.

Italija je do kraja prvog poluvremena imala inicijativu i nekoliko dobrih prilika, ali se rezultat nije menjao.

U drugom poluvremenu nije bilo velikih uzbuđenja na terenu, a ni velikih prilika. Italija je kontrolisala dešavanja na terenu sve do 90. minuta kada je ekipa Lučana Spaletija mogla da ispusti pobedu posle dobrog pokušaja Reja Manaja.

U prvom meču ove grupe, Španija je danas pobedila Hrvatsku sa ubedljivih 3:0.

Fudbaleri Italije će u drugom kolu igrati protiv Španije, a Albanija protiv Hrvatske