Nerešeno

Derbi po mer Crvene zvezde

Stanojević i stanković
Izvor: BETAPHOTO / BRANISLAV BOZIC

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana odigrali su na stadionu "Rajko Mitić" nerešeno 0:0, u meču prvog kola plej-ofa Super lige Srbije.

Zvezda je posle 31 odigrane utakmice u Super ligi Srbije ostala na vodećoj poziciji sa 82 boda, a Partizan je drugi sa dva boda manje.

Najozbiljnija prilika u prvom poluvremenu vijdena je u 25. minutu, kada su do vođstva mogli gosti. U kazneni prostor je ušao Kvinsi Menig, asistenciju je uputio ka Nikoli Terziću, koji je loptu poslao preko gola.

Tri minuta kasnije zbog prigovora žuti karton dobio je trener crno-belih Aleksandar Stanojević.

Do kraja poluvremena u 42. minutu udarac u okvir gola uputio je igrač Zvezde Gelor Kanga, ali je siguran bio golman Partizana Nemanja Stevanović.

Ni u drugom delu nije bilo mnogo prilika, a prvu je u 69. minutu imao Menig. Igrač crno-belih je šutirao iz daljine, a lopta je posle intervencije golmana Zvezde Milana Borjana završila u korneru.

Sedam minuta kasnije fudbaler gostiju Igor Vujačić je uputio udarac van šesnaesterca, ali je siguran bio golman Zvezde.

Nastavak meča doneo je bolju igru domaće ekipe, ali promene rezultata nije bilo.

U sledećem kolu Zvezda gostuje TSC-u, dok Partizan dočekuje Čukarički.